PDF-liste

Hvilke priser ønsker du at vi viser deg?

Vi ønsker å gjøre brukeropplevelsen enkel og fornøyelig, derfor ber vi deg om å velge hvilken pris du ønsker at vi oppgir under ditt besøk hos oss

Vinmonopolet Horeca

Jean-Claude Boisset Savigny-Lès-Beaune 2024

Les mer om denne produsenten

Last ned PDF

Download PDF

Lys rubinrød. Middels aromatisk, bærpreget duft med jordbær, rips, noe våt skogbunn og et snev av urter. Frisk, fruktig vin med en flott konsentrasjon, bærpreget stil, saftig og juicy med en lang, behagelig ettersmak.

100% Pinot Noir

Vinen kommer fra vinmarken Les Bas Liards hvor Jean-Claude Boisset har 0,71ha med 46 år gamle vinstokker. Druene håndplukkes og sorteres både i vinmarken og når de ankommer vingården etterfulgt av avstilking og en nennsom pressing før vinen spontangjæres på store, åpne treliggere.

Vinen modnes i 8 måneder på franske fat, 60% nye fat uten omstikking før vinen tappes lett filtrert på flaske.

kr 579,90 kr 479,90

Alkohol: 12,0%

Vecturanr:
178693


Share

Type
Rødvin

Land
Frankrike

Distrikt
Burgund

Sukker (g/l)
0,1

Syre (g/l)
4,8

Volum
75 cl

Ant. i kart.
6