PDF-liste

Hvilke priser ønsker du at vi viser deg?

Vi ønsker å gjøre brukeropplevelsen enkel og fornøyelig, derfor ber vi deg om å velge hvilken pris du ønsker at vi oppgir under ditt besøk hos oss

Vinmonopolet Horeca

Camille Thiriet Bourgogne Chardonnay En La Place 2024

Les mer om denne produsenten

Last ned PDF

Download PDF

Lys strågul farge. Middels aromatisk duft av gule melne epler, plomme, sitrue og noe urter. Dyp, konsentrert vin med flott konsentrasjon, frisk stil og en lang, mineralsk ettersmak.

100% Chardonnay

Håndplukkede druer fra gamle vinstokker i En La Place vinmarken med et jordsmonn preget av leire og kalkstein. I vinmarken jobber de med hest, samme hest som jobber for Romanée-Conti. Druene presses i en gammels skrallepresse før vinen spontangjæres i fat.

Vinen lagres i 12 måneder på brukte fat av 228 liter før vinen tappes lett filtrert og slippes for salg etter 3 måneder.

kr 719,90 kr 579,90

Alkohol: 12,5%

Vecturanr:
178319


Share

Type
Hvitvin

Land
Frankrike

Distrikt
Burgund

Sukker (g/l)
0,5

Syre (g/l)
5,9

Volum
75 cl

Ant. i kart.
12